Resultat
30.05.2019
Ensemble 3
Vladimir Danilevskiy Irina Rodina Dmitriy Batoev Natalia Ozonova | I Prize |
Emilia Maciak Sylvia Adamska | II Prize |
Olga Pivovarova Anastasiia Bazhenova Iana Kusiak Berta Langer | II Prize |
Nina Zhilkina Anastasia Mustafina Sergey Stolpovskikh | II Prize |
Aleksandra Dyrna Magdalena Makowska-Pabich | III Prize |
Małgorzata Wójcik Rafał Marek Wiśniewski Patryk Purzycki Jakub Grzelachowski | III Prize |
Lelde Rasnace Laura Balabane | III Prize |
Harpa A
Miloslava Dombrovskaia | I Prize |
Lada Vasileva | I Prize |
Harpa B
Giedra Julija Tutkute | I Prize |
Olga Kraskovskaia | II Prize |
Vendela Kjellström | Diploma of competition |
Harpa C
Marietta Mark | II Prize |
Harpa D
Kaisa Helena Žigurs | II Prize |
Lisanne Rull | II Prize |
Piano E
Dena Taherianfar | I Prize |
Jungmin Ha | II Prize |
Tatiana Lipanina | III Prize |
Elizaveta Pavlenko | III Prize |
Krzysztof Potocznik | III Prize |
Eliot Nordqvist | Diploma of competition |
Stanislava Zagidulina | Diploma of competition |
Vittorio Lombardi | Diploma of competition |
Daniel Alejandro Lomelí de la Torre | Diploma for participation |
Anastasiia Bartashova | Diploma for participation |
Lelde Rasnace | Diploma for participation |
William Dahl | Diploma for participation |
Laura Balabane | Diploma for participation |
Tanya Kozyar | Diploma for participation |
Daniel Eriksson | Diploma for participation |
Catrin Borggrim | Diploma for participation |
Ensemble 1
Marianna Sharifianova Iuliia Egorina Anna Vypritskaia | I Prize |
Ivar Peeling Oleg Korobov | I Prize |
Sofia Khvoshnianskaia Mihael Kroo | I Prize |
Jiayu Fei Chi Bella Fei Chi | II Prize |
Isabella Pätiälä Iiris Renvall | III Prize |
Alexandra Sergeeva Kamilla Sadajeva Karima Petrovski | III Prize |
Amin Kazhamiaka Maxim Nyberg | III Prize |
Elizaveta Samoylenko Artem Andreev Anastasia Andreeva Lev Krylov Matfei Levchenko Arseniy Gert Ivan Kuklin Ekaterina Krivelevich Konstantin Dodonov | III Prize |
Alisa Dinershtein Valeriia Dmitrieva | III Prize |
Alena Maltceva Sofiia Krasnozhon | Diploma of competition |
Polina Saar Stiven Sikut | Diploma of competition |
Vsevolod Bakhtadze Valeriia Dmitrieva Kamila Gamidova Alisa Dinershtein Veronika Pavlutskaia Uliana Dmitrieva Anna Korogodina Mariam Gevorgian | Diploma of competition |
Robert Ljutov Anna Feklistova | Diploma for participation |
Ensemble 2
Vegard A. Rukke Luna Isabell H. Lopez Simen kristoffer Hûbschle Greta Stanyte | I Prize |
Zuzanna Jargieło Dariusz Gatza | II Prize |
Herman Støa Sannes Jonas Lohne Håkon Bryhn Ølberg Andreas Hammer | II Prize |
Achilleas Angos Pavlovits Solveig Marie Hûbschle Anna Risan Bjaanes | III Prize |
Aleksandr Palkaninets Aksinia Dobrodumova | III Prize |
Piano D
Nikolaos Permiakov | I Prize |
Elzė Fedorcovaite | I Prize |
Marcin Tjernbäck | II Prize |
Zuzanna Jargieło | II Prize |
Mattias Jin | II Prize |
Margot Salumets | II Prize |
Matvey Grigoriev | III Prize |
Yanling Lu | Diploma of competition |
Raphael Wolde Selassie | Diploma of competition |
Shiyu Tang | Diploma of competition |
Ellen Jacobsen | Diploma for participation |
Xiangyu Lu | Diploma for participation |
31.05.2019
Violin A
Patrick Nygård | I Prize |
Ellen Zhang | II Prize |
Monika Sarkisyan | II Prize |
Ylva Löfkvist Freudenthal | III Prize |
Mariam Gevorgian (1 year) | III Prize |
Joshelin Raharjo | Diploma of competition |
Nicholas Chang | Diploma for participation |
Violin C
Théodore Kim | I Prize |
Anastasiia Ashirova | II Prize |
Lorenzo Cassiers | II Prize |
Miia Ruubel | Diploma of competition |
Arp Eerik Reindla | Diploma of competition |
Sara Heiskanen | Diploma of competition |
Anna Odintcova | Diploma for participation |
Piano C
Zuzanna Sejbuk | II Prize |
Matthäus Kiang | II Prize |
Vasilisa Evstigneeva | II Prize |
Kacper Kukliński | III Prize |
Xin Rui Jin | III Prize |
Anton Gunnar Lanning | III Prize |
Ksenia Gretšiškina | Diploma of competition |
Ellen Simos | Diploma of competition |
Sonja Hultén | Diploma of competition |
Alexander Cremer | Diploma of competition |
Evin Roza Artyushyna Parlak | Diploma for participation |
Nils Asklöv | Diploma for participation |
Lukas Milz | Diploma for participation |
Uma Kangas | Diploma for participation |
Timur Rakitin | Diploma for participation |
Leo Long Lindblom | Diploma for participation |
Gabriel Iliescu | Diploma for participation |
Violin B
Sara Hagman | I Prize |
Liepa Jurgutavičiūtė | I Prize |
Ema Fedorcovaitė | II Prize |
Emma Lefort-Perreaut | II Prize |
Timofei Mozgunov | II Prize |
Iiris Renvall | III Prize |
Vladimir Vinogradov | III Prize |
Kerttu Kokkonen | III Prize |
Valeriia Dmitrieva | Diploma of competition |
Maxim Basevich | Diploma of competition |
Arseniy Gert | Diploma of competition |
Grigorii Shinkovskii | Diploma of competition |
Uliana Dmitrieva | Diploma of competition |
Elizaveta Samoylenko | Diploma of competition |
Veronika Pavlutskaia | Diploma of competition |
Violin D
Nicole Biegniewska | I Prize |
Saulė Buikaitė | I Prize |
Jonathan Turgeon | II Prize |
Irina Rodina | II Prize |
Svetlana Smirnova | Diploma for participation |
Piano A
Lizi Khachidze | I Prize |
Sofiia Krasnozhon | I Prize |
Alex Rongsheng Zhang | II Prize |
Amanda Kinsigo | II Prize |
Xinyue Flora Zhang | II Prize |
Beileiti Wang | II Prize |
Margarita Hultén | II Prize |
Arina Kurapova | II Prize |
Maia Lii Pruulmann | II Prize |
SMILTE Vaičkutė | II Prize |
Joshelin Raharjo | III Prize |
Laura Randle | III Prize |
Liel Aisenstadt | III Prize |
Dary Abramovich | III Prize |
Xiao Yi Vincent Wang | III Prize |
Zheng Yi Zhang | Diploma of competition |
Roberta Giamminelli | Diploma of competition |
Ekaterina Samoylenko | Diploma of competition |
Xinyi Li | Diploma of competition |
Mate Nagy | Diploma of competition |
Zaid Haroun | Diploma for participation |
Vincent He | Diploma for participation |
Sabrina Liu | Diploma for participation |
Alfred Amundsen | Diploma for participation |
Love Eklund | Diploma for participation |
Victoria Pang Bystedt | Diploma for participation |
Olivia Lejia Pan | Diploma for participation |
Rohan Wolde Selassie | Diploma for participation |
Xidian Yan | Diploma for participation |
Yinuo Jin | Diploma for participation |
Piano som biinstrument A
Ylva Löfkvist Freudenthal | Diploma of competition |
Piano som biinstrument B
Artem Ushkov | III Prize |
Viola D
Renata Muliukova | Diploma of competition |
Viola E
Patryk Purzycki | III Prize |
Violin E
Małgorzata Wójcik | II Prize |
Hanna Chylińska | II Prize |
Leonardo Lombardi | II Prize |
Rafał Marek Wiśniewski | III Prize |
Zofia Szlachcikowska | Diploma of competition |
Maria Grajewska | Diploma of competition |
1.06.2019
Cello A
Ana Fedorcovaite | II Prize |
Artem Andreev | III Prize |
Yang Sun | III Prize |
Cello B
Benediktas Zonys | I Prize |
Ludvig Walter | I Prize |
Polina Dziuba | II Prize |
Emma Youguo Wu Qu | III Prize |
Konstantin Dodonov | III Prize |
Ats Kukk | Diploma of competition |
Iuliia Egorina | Diploma of competition |
Matfei Levchenko | Diploma for participation |
Flute A
Vanesa Sirma | I Prize |
Ian Chong Jin Lee | III Prize |
Flute B
Marianna Sharifianova | I Prize |
Aleksandra Gurbatova | III Prize |
Anastasia Andreeva | Diploma of competition |
Oboe C
Lou Grüne-Yanoff | I Prize |
Saxofon A
Kristin Alstad Rukke | II Prize |
Saxofon B
Luna Isabel Hansen López | I Prize |
Saxofon C
Greta Stanyte | II Prize |
Jonas Lohne | II Prize |
Simen Kirstoffer Hübschle | III Prize |
Klarinett C
Naomi Gencel Goga | III Prize |
Anna Risan Bjaanes | III Prize |
Klarinett D
Wiktoria Grajewska | I Prize |
Achilleas Angos Pavlovic | II Prize |
Cello C
Theodor Gustav Lanning | II Prize |
Cello D
Helena Iglesias Vigil | I Prize |
Iuliia Muraveva | II Prize |
Hedvig Bengtsson | II Prize |
Dariusz Gatza | III Prize |
Blanka Hillerud | III Prize |
Emil Axell | Diploma for participation |
Cello E
Josef Alin | I Prize |
Leila Ghaab | II Prize |
Jakub Grzelachowski | II Prize |
Seongju Lee | II Prize |
Flute D
Elina Ceprova | I Prize |
Edit Lundström | I Prize |
Saxofon D
Herman Støa Sannes | I Prize |
Celine Kjærstad Danielsen | I Prize |
Vegard Alstad Rukke | II Prize |
Håkon Bryhn Ølberg | III Prize |
Andrey Fjeldstad | III Prize |
Piano B
Lumia Simos | I Prize |
Viktor Zhang | I Prize |
Maciej Zagala | II Prize |
Sofia Khvoshnianskaia | II Prize |
Polina Mazurenko | II Prize |
Mihael Kroo | II Prize |
Arina Ivanenko | II Prize |
Nina Medvedeva | III Prize |
Esther Scalamonti Marsh | III Prize |
Elin Zhang | III Prize |
Kaya Balaban | III Prize |
Dmitrii Vorobev | III Prize |
Yudian Yang | III Prize |
Meixi Fang | Diploma of competition |
Yu He Han | Diploma of competition |
Sofie He | Diploma of competition |
Astrid Ulpus | Diploma of competition |
Ella Oksava | Diploma of competition |
Hanami Blixt | Diploma of competition |
Gustav Malm | Diploma of competition |
Ryan Xu | Diploma of competition |
Kirill Romanenko | Diploma of competition |
Eva Markstedt | Diploma of competition |
Dennis Xu | Diploma of competition |
Weiyang Xia | Diploma of competition |
Accompaniment
Igor Torbicki | I Prize |
Saxofon E
Aigars Raumanis | I Prize |
Klarinett E
Agata Piątek | I Prize |
Sylwia Adamska | II Prize |
Emilia Maciak | II Prize |
Anna Szymańska | III Prize |
Flute E
Julie Davidsen | I Prize |
Iana Ovchinnikova | II Prize |
Dominika Pilis | II Prize |
Kate Sabine Lasmane | III Prize |